Ahmet Şerif İzgören

Eğitmen, Yazar
Ahmet Şerif İzgören

Ahmet Şerif İzgören, 1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesinin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi bölümünden mezun oldu. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’dan istifa ederek ayrıldı. Ankara Üniversitesi TÖMER’in Bursa’daki kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevinde bulundu. 

1996 yılında şu an İzgören Akademi olan Academy International’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la işbirliği projesini yürüttü. 2001 yılında bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesinde öğretim üyeliği görevinde bulundu. 

İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya, Ukrayna, Avustralya, Fransa, Azerbaycan gibi ülkeler de dahil olmak üzere 4000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Bu seminerlerin yarısı arkadaşlarıyla beraber başlattığı Türkiye Uğur Böcekleri Programı çerçevesinde verdiği gönüllü eğitimlerdir. Projenin amacı Dürüstlük, İş Kalitesi, Girişimcilik değerleriyle birlikte Hoşgörü ve Yurt Sevgisi ilkelerini yaymaktır. Programa katılan gençler aldıkları eğitim sonrası çocuk esirgeme kurumları, cezaevleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 400.000’den fazla vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiş, 130’u aşkın İyilik Fikri Projesine imza atmıştır. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir Uğur Böceği’dir. 

İzgören’in halihazırda görev yaptığı markalar; İzgören Akademi, Elma Yayınevi, Vizgo, Karaoklar Ekolojik Hayat Çiftliği ve Turkish Coffee Lady’dir. Yayımlanmış 31 kitabı vardır. 

♦ Başarı ve Motivasyon ♦ Değişim Yönetimi ♦ Gelecek Yönetimi ♦ Girişimcilik ♦ İletişim ♦ Takım Çalışması ♦ Yönetim ve Liderlik 

Şerif İzgören; İngiltere, Avusturalya, Azerbaycan, Ukrayna, Danimarka, A.B.D., Almanya, Slovenya, Avusturya, Fransa ve Gürcistan gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 4000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Bunların yarısından fazlası gönüllü seminerlerdir. Türkiye Uğur Böcekleri Projesinin kurucu liderliğini yaptı. Amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymak olan projeye katılan gençler aldıkları eğitim sonrası çocuk esirgeme kurumları, cezaevleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 3500’ü aşkın gönüllü seminerde 365.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Programı kapsamında Ahmet Şerif İZGÖREN de gönüllü bir uğur böceğidir.

 

Şerif İzgören, Vizgoakademi.com Turizmde Nasıl Fark Yaratırız?, Başarılı Bir Lider Olmak İçin İpuçları, Başarmak, Değerlerle Yönetmek, Hayatın İçinden İletişim, İlham Veren Satış Hikayeleri, Motivasyon Bulaşıcıdır, “Vay Be!” Dedirtmek, Eyvah Sahnedeyim!, Dikkat Vücudunuz Konuşuyor eğitim setlerinde eğitmen olarak yer almaktadır. İzgören, hala İzgören Akademinin de içinde bulunduğu beş şirketin yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir.

→ 40’ının Da Kulpu Kırık 40 Türk

→ Avcunuzdaki Kelebek

→ Bandırma Roket Kulübü

→ Bir Türk Zabitinin Anıları

→ Dikkat Vücudunuz Konuşuyor

→ Eyvah İş Görüşmesi

→ Geleceği Yönetmek

→ Hıdır Kişisel Gelişiyor

→ İş Yaşamında 100 Kanguru

→ Kanatsız Arı Mu – 1

→ Kanatsız Arı Mu – 2 – İlk Uçuş

→ Kanatsız Arı Mu – 3 – Büyük Saldırı

→ Kanatsız Arı Mu – 4 – Dev Mülteci 

→ Kara Oklar Çetesi-Büyük Macera

→ Kara Oklar Çetesi-Kıbrıs Aziz Barnabas’ın Sırrı

→ Küçük Beyaz Uğur Böceği (7+)

→ Küçük İyilik Fikirleri

→ Masallarda Bir Peri Çıkar Karşınıza Gerçek Hayatta Öğretmen

→ Moks

→ Mu, The Wıngless Worker Bee

→ Po: İyilik Patapata’ya İniyor

→ Po: Koyunlar Kralı’nın İzinde

→ Po: Şehirdeki Yabancı

→ Po: Tapatapa Macerası – Haris’in Saldırısı

→ Sarı Siyah

→ Sarı Siyah Bursa

→ Süpermen Türk Olsaydı 

→ Süpermen Ve Uğur Böceği 

→ Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır 

→ Şu Hortumlu Dünyada Fil Yalnız Bir Hayvandır 2 (Yeşil Kapak)

→ Takım Çalışması

→ The Gang Of Black Arrows

→ Uçan Halı Babam

Basın Odası

Bu bölümden dilediğiniz yüksek çözünürlüklü medya dosyasını indirebilirsiniz.