Ali Yeteroğlu

Stratejik Danışman, Koç ve Moderatör
Ali Yeteroğlu
Konu: Etiket:

Ali Yeteroğlu, ABD’de The University of Tennessee Stratejik Pazarlama Bölümü’nden mezun olduktan ve Boğaziçi Üniversitesinde MBA derecesini aldıktan sonra, Sabancı Üniversitesi’nde Yönetim Sanatı ve Marmara Üniversitesi’nde Eğitimcinin Eğitimi programlarını tamamlamıştır.

Medikal sektörde satış tecrübesiyle başladığı kariyerini tekstil sektöründe Satış Müdürü, hızlı tüketim sektöründe Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü ve Genel Müdür, Medikal sektörde biyoteknoloji alanında Genel Müdür Yardımcılığı ve Gıda sektöründe Satış ve Pazarlama Direktörlüğü pozisyonları ile devam ettirmiştir.

Kendisi halen Think Aloud Strategic Consultancy & Research içerisinde Yurtiçi ve Yurtdışı Satış ve Pazarlama, İş Geliştirme ve Stratejik Yönetim konularında çeşitli firmalara danışmanlık, araştırma ve eğitim hizmetleri vermektedir.

Altınbaş Üniversitesi’nde MBA programında «İş Geliştirme & İnovasyon» ve «Hikaye ve Fotoğraflarla Pazarlama» dersleri de veren Yeteroğlu, Stratejik Yönetim, Liderlik Gelişimi, Inovasyon, Yaratıcılık, Satış&Pazarlama, Araştırma, Duygusal Zeka, Değişim Yönetimi gibi konularda kurumlara eğitimler vermektedir.

İngilizce ve Almanca bilen Yeteroğlu aynı zamanda ICF sertifikalı profesyonel koçluk yapmaktadır.

♦ V.U.C.A. Dünyasında Değişimi Yönetmek

Eğitim süresi: 2 gün x 6 saat

Eğitim hakkında

Değişim Yönetiminin prensiplerini bilirsek ve bunları doğru şekilde anlamlandırabilirsek, doğru çerçeveleri çizerek, değişim içerisinde iletişim kanallarımızı kapatmadan, değişen şartlara en kolay şekilde adapte olacağız.

Hedef

Sürekli değişen “V.U.C.A.” dünyasına adapte olmanın yollarını ve değişim sırasında yaşanılanların sebeplerini anlamak, hem kişinin kendisi, hem de çevresi için bu aşamaları kolay geçmenin yollarını keşfedeceğiniz şekilde kurgulanmıştır.♦ İletişimde Rengin Ne?

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim hakkında

Iletişim dün ve bugün olduğu kadar yarın da sosyal ilişkilerin yönetiminde çok önemli rol oynayacak. Asırlardır insanları anlamaya çalışan bilim insanları, çok çeşitli profiller olsa da en özet şekilde dörde kadar indirgemisler ve dört farklı profili dört renk ile anlatmışlar…

Hedef

Renkler ne ifade ediyor? Sizin renginiz ne? Diğer insanlar ile iletişimde renginin ne olduğunu nasıl anlarız? Onlarla nasıl bir tonda konuşmalıyız? Neler söylemeliyiz?

Katılımcıların kendi iletişim tonları hakkında farkındalık yaşaması ve bu farkındalıklarını hayatlarında kullanabilecekleri alanları anlamalarını sağlamak olacaktır.♦ Hikayeleştirmenin Altın Kuralları

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim hakkında

Hepimiz güzel bir film bulduğumuzda nefessiz seyrediyorsak, bunun sebebi orada ilginç bulduğumuz, bize anlatılanlar ve bu anlatılanlarda gerek hayatımızdan, gerek anılarımızdan, gerekse hayallerimizden bir kesitte kendimizi, kendimizden bir parçayı görmüş olmamızdır. Harika bir hikaye, hikaye anlatıcısı ile izleyicileri arasında daha derin bir bağ oluşturan oksitosin salınımına yol açabilir.

Hedef

Bu programın amacı katılımcıların etkileyici bir anlatıyla tüketicilerinin, tedarikçilerinin, 3. partilerinin dikkatini çekmek, konuya veya verilen mesaja daha fazla ilgi çekmek, konuları daha anlamlı ve akılda kalıcı kılmak, iş ortaklarının güvenini kazanmak konusunda deneyim yaşaması ve bunu hayatına geçirmesini sağlamak olacaktır.♦ Problem mi Fırsat mı?

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim hakkında

Problemler hayatımızın bir parçası… Problemsiz bir hayat başta kulağa güzel gelse de bir süre sonra çok rutin gelecektir. Problem hep olacaktır. İş, problemlere yaklaşımlarımızı yönetmek ve onları çözmenin yollarını bilmekte…

Hedef

Bu programın amacı katılımcıların iş yaşamlarında karşılaştıkları problemlere problem olarak değil, kendilerini ve konulara yaklaşımlarını değiştirmek ve geliştirmek için bir “fırsat” olarak görmelerini sağlamaktır.


♦ Zamanı Etkin Kullanmak

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim hakkında

Yaşamımızda kullandığımız tüm kaynaklar içerisinde zaman sınırsız olmayan ve geri alamadığımız tek şey. Zamanı yönetmek belki de doğru bir tanım değil. Hayatımızdaki tüm gereksiz detayları sağ sola itsek te zamanı uzatamıyoruz. Bir gün yine de 24 saat… O halde zamanı en etkin şekilde kullanmanın yollarını bulmak amacımız olmalı…

Hedef

Bu programın amacı katılımcıların zamanlarını daha etkin kullanma yollarını öğrenmelerini ve bu yollarla hayatlarını daha efektif ve daha az stresli bir şekilde idame etmelerini sağlamaktır.


♦ İnsan İlişkilerinde Krizi Yönetmek

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim hakkında

Modern çalışma hayatının en olumsuz etmenlerinden biri strestir. Düşük verimlilik, kişiler arası olumsuz etkileşim gibi problemlerin kaynağında stres yatmaktadır. Çalışanları ve dolayısıyla kurumu olumsuz yönde etkileyen çatışmaları, yani aslında fikir ayrılıklarını yönetmeyi bilmek gerekmektedir.

Hedef

Bu programın amacı katılımcıların kendi başına uygulayabilecekleri, fikir ayrılıkları ile başa çıkma yöntemleri, çevrelerindeki olay ve koşullarla etkileşimlerinde kullanabilecekleri yeni bakış açıları kazandırmaktır.♦ Duygusal Zekalı Yaşam

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim hakkında

Hayatımızın kontrolü aslında hepimizin elinde. Bunu başarabilmenin birinci kuralı ise Duygusal Zekamızı doğru şekilde kullanmayı bilmekten geçiyor. Günümüzde başarının en önemli unsuru Duygusal Zeka olarak görülüyor. Bu doğrultuda gelişen gençler yetiştirmek ve hayata hazırlamak çok önem kazanıyor.

Hedef

Bu programın amacı katılımcıların “Özbilinç”lerinin farkına vardırmak, duyguları yönetmelerini sağlamak, doğru bir şekilde “Empati” gösterebilecekleri, ve “Sosyal İlişkileri”ni yönetebilecekleri yolda yönlendirmek ve kendilerini ve ilişkileri yönetebilmelerini ve bunu doğru şekilde aktarabilmelerini sağlamaktır.♦ Yönetici Gelişimi: Öğrenen Lider

Eğitim süresi: 6 gün x 6 saat

Eğitim hakkında

Liderler güçlendikçe, takımlar cesaretlenir ve markanın yolu pazardaki değişkenlere rağmen büyür ve genişler. Yöneticilerin entellektüel, kişisel, mesleki, duygusal ve sosyal gelişimlerinin desteklenmesi hedeflenmektedir. İçerik, yöneticilerin bilgiyi değil, öğrenmeyi öğreten liderler olarak gelişmeleri amacıyla oluşturulmuştur

Hedef

Bu programda «Lider Yönetici Olmak» için atılması gereken adımların netleştirilmesini, “VUCA” : Değişimi Doğru Yönetmenin ipuçlarını ve Kurum içi Çalışanları Tanıma ve Gözlem, Konsantrasyon ve Koordinasyon kaslarının güçlenmesini sağlamak için birebir çalışma ile yöneticilerin koçluk alarak gelişim alanları üzerinde çalışmaları hedeflenmektedir.♦ Yaşam İçin Koçluk

Eğitim hakkında

Katılımcıların içindeki potansiyeli performansa dönüştürmek için hayatlarında kendilerine hedef koymaları, kendi değerlerini anlamaları ve hayat amaçlarını keşfetmeleri üzerine kurgulanmıştır.

Hedef

Yaşamın kontrolünü ele alıp iş, aile ve sosyal yaşantıda denge kurabilmek, hedefleri gerçekleştirebilmek ve arzu edilen değişim ve dönüşüm sürecine geçebilmektir.
*Orta Kademe ve Üst Düzey Yöneticilerin ayrıca birebir koçluk almaları da önerilmektedir.♦ Tam Markalaşacağım Bir Gülme Geliyor (Esra Baykal & Ali Yeteroğlu)

Eğitim süresi: 4 gün x 6 saat

Eğitim hakkında

Agresif rekabet içerisinde tüketici nabzını doğru tutan marka olmadığınız sürece, kalenizi rakiplerinize kaptırmanız çok kolay. Bu eğitimde, farklı araştırma teknikleri ile tüketiciyi doğru okumayı ve markanızı bu veriler ışığında tek seferde doğru konumlandırmayı öğreneceksiniz.

Hedef

Geleceği bugünden öngörenler, yarının zorlu şartlarında da ayakta kalır. Kurum çalışanlarınızı bugünden yarının pazarlama savaş alanında güçlü birer ordu olmalarını için özel tekniklerle donatıyoruz.♦ Özgünlük vs. Farklılık (Esra Baykal & Ali Yeteroğlu)

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim hakkında 

Tüketicilerin, özgünlük ve değişim beklentisi içerisinde olduğu pazarlama dünyasında farklı vakalar üzerinden özgünlük ve farklılık kavramlarının değerlendirilmesi ve özel çalışmalarla katılımcılara deneyim sunulmasıdır.

Hedef

Bu programın amacı, katılımcılara ilham veren, yüzü eskimeyen, güncel kalan marka atılımları yaparak, tüketicilerini marka inananları yapmanın yöntemlerini aktarmaktır. Bu eğitimde katılımcılar sadece teorik bilgi değil, sektör profesyonelleri ile bir araya gelerek, ilham veren marka hikayelerinden de beslenme imkanı bulacaktır.♦ İl DNA’sını anlamak (Esra Baykal & Ali Yeteroğlu)

Eğitim süresi: 6 saat

Eğitim Hakkında

Global dünyada glokal olmak çok önemli. Girilen pazarların kültürel kodlarını anlamak ve aksiyonları ona göre planlamak çok önemli. Glokal olduğunuzda kaçırabileceğiniz bir detay ise her ülke coğrafyasında da ayrı kültür unsurları olabileceğidir. Bu noktada bölgesel, hatta her bir ilin önem verdiği hayatına dahil ettiği ve kaçırılmaması gereken farklı kodlar vardır…

Hedef

İl bazlı etnografik araştırmalarla, kültürel, sosyal, yaşam biçimi farklılıklarının analizi ile markaların hangi ilde, nasıl konumlandırılması, hangi ürün gamı ile ilerlemesi, hangi mesajları ön planda tutması gerekir konularına değiniyor ve ipuçlarını ve pazarlama mesajları ve daha lokal başarı için gerekenleri paylaşmak.♦ Hikayesi Olan Markalar (Esra Baykal & Ali Yeteroğlu)

Eğitim süresi: 2 gün x 6 saat

Eğitim Hakkında

«Tüketiciler sadece ürün satın almaz, hikâyeler, deneyimler, yaşamlarını zenginleştirecek fikirler satın alırlar.»

Marka ve ürünlerin etkin anlatımı, kanal, müşteri, marka üçgenini doğru belirlemek ve bunu doğru şekilde aktarmak demektir.

Hedef

Bu programın amacı katılımcıları tüketicilerin yaşamlarına ilham veren, sürdürülebilir hikâyeler yaratmak, yaşamları ile özdeşleştirecekleri deneyimleri yaşatmak, yüzü eskimeyen, güncel kalan atılımlar yapmak her daim tüketici ile birebir teması kaybetmeyen marka temsilcileri yapmak.


Basın Odası

Bu bölümden dilediğiniz yüksek çözünürlüklü medya dosyasını indirebilirsiniz.