Erhan Ali Yılmaz

Mindfulness Eğitmeni, Alışkanlık Tasarımcısı
Erhan Ali Yılmaz

Erhan Ali Yılmaz’ın kariyer hikayesi az sonra başlıyor. Ama öncesinde 10 saniyelik bir egzersizle frontal korteksinizi biraz şarj edip, stress seviyenizi de bir miktar düşürelim. Şimdi, dikkatinizi vücüdunuzun ağırlık merkezi karın bölgenize getirin. Omuzlarınızı yukarı kaldırın. Derin bir nefes alın. 3 saniye sonra nefesinizi diyaframınızdan verirken omuzlarınızı düşürün. Tebrikler! Parasempatik sinir sisteminizi biraz gevşetip, dikkatinizi de topladınız. Şimdi devam edebilirsiniz.

Erhan Ali Yılmaz 2004 yılından bu yana Miami, Riga, Kiev, İstanbul ve Stockholm gibi şehirlerde McCann ve DDB gibi dünyanın en iyi reklam ajanslarında creative director olarak çalıştı. Bu süre zarfında bir yandan Diesel, Starbucks, Nokia, Vodafone, Audi ve Nivea gibi markalarla global projelerde yer aldı, diğer yandan da uluslararası pek çok üniversite ve konferansa eğitimci ve keynote speaker olarak katıldı.

2011 yılında nörobilime olan merakı onu Mindfulness kavramıyla tanıştırdı. Bu tanışmanın ardından uygulamaya başladığı Mindfulness tekniklerinin zihinsel ve bedensel performansındaki dramatik etkileri bu konuya tüm dikkatini yöneltmesini sağladı.

Takip eden aylarda Mindfulness teknikniğinin insan hayatındaki kullanım alanlarının zenginliği ve kolektif bilince yapabileceği pozitif etkilerinin sıradışı potansiyeli onu çok heyecanlandırdı.

Sonrasında Mindfulness tekniğini her yaştan insanla buluşturup, onların zihinlerini daha sağlıklı ve verimli kullanabilmesine yardım edebilmek hayattaki amacı ve tutkusu halini aldı.

“Bu amaçla 2015 yılında Mindfulness Academi‘yi kuran Erhan 2016 yılından bugüne Türkiye’de ve uluslararası alanda 5000’i kurumsal yönetici olmak üzere 25.000 üzerinde kişiyi Mindfulness kavramı ile tanıştırdı.

Erhan Ali Yılmaz bugün Mindfulness Academy’de ve Studio Canlı uygulamasında eğitim programlarını tasarlıyor. Ayrıca yurtiçi ve yurtdışında Mindfulness temalı seminerler vermeye devam ediyor.

♦ Mindfulness Mini (Yeni Başlayanlar İçin Mindfulness İle Tanışma)


♦ Stresi Mindfulness İle Hafiflet


♦ Alışkanlıkların Gücü: Alışkanlık Başlatma Ve Değiştirme Atölyesi


♦ İşyerinde Mindfulness Ve Akış


♦ Mindfulness İle Liderlik 2.0


♦ Ebeveynler İçin Mindfulness


♦ The Seed 10 Haftalık Alışkanlık Değiştirme Programı


♦ Meditasyon 101 (Yeni Başlayanlar İçin Meditasyon)

Basın Odası

Bu bölümden dilediğiniz yüksek çözünürlüklü medya dosyasını indirebilirsiniz.