İsmail Hilmi Adıgüzel

Sosyal Girişimci, Marka yöneticisi
İsmail Hilmi Adıgüzel

İzmir’in ilkler şehri olarak bilinen Bergama ilçesinde dünyaya gelen İsmail Hilmi Adıgüzel, acayipişler atölyesi ‘nde ajans başkanlığı ve marka danışmanlığı görevinin yanı sıra şöyle özetliyor.

“İletişim fakültesinde okuyan öğrencilerin staj imkanı sorununa çözüm bulmak ve mesleki anlamda deneyim elde etmelerine olanak sağlamak adına, uzun dönem staj yaparak portfolyolarını oluşturabilecekleri bir yapıda 2011 yılında kurduğumuz Genç Haber ‘i sosyal girişime dönüştürdük. Yayın hayatımıza gençlere özgü tek haber sitesi olma özelliğimizin yanı sıra 2. anlam katarak devam ediyoruz.

Eğitimde fırsat eşitliğini sağlayabilmek adına İKİ KİTAP yayın evini kurdu. “İKİ KİTAP yayınevinden basılan her kitabı ikişer satıyoruz, birisini siz okuyor, diğer bir eşinide sizler adına eğitimde fırsat eşitliği sağlanamamış bölgelerlerdeki kütüphanelere bağışlıyoruz” şeklinde anlattığı stratejisi ile kitap bağışlayıp kütüphanelerin gelişmesine öncü olma misyonu ile kurulan ilk yayın evi olma özelliğine sahip, bir sosyal girişim olarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olduk.

Sosyal Girişim-cilik güncellenmiş versiyonu ile Kapitalizm v2.0

Sosyal Girişimcilik adına almış olduğumuz notları ve kaleme aldığı makaleleri bir araya getirerek “Sosyal Girişim-cilik güncellenmiş versiyonu ile Kapitalizm v2.0” kitabı üçleme serisinin ilk kitabımız olarak Ocak 2020’d3 İKİ KİTAP yayın evinden çıktı.

Ülkemizde ilk kez organize edilen ve 20 ülkeden katılımcının yer aldığı Uluslararası Sosyal Girişimcilik Çalıştayını Temmuz 2019’da İstanbul’da Uluslararası Akademik Sosyal Girişimcilik Çalıştayını Mersin Üniversitesi ile birlikte 2020 yılında online olarak organize etti.

Sosyal girişimciliğin ülkemizde daha fazla uygulanması adına bir organizasyonun yanı sıra ilklere de imza atan Adıgüzel, Hakkari Üniversitesi’ndeki ilk Girişimcilik etkinliğini ve Düzce Ticaret Odası ve Düzce Üniversitesinin de katkıları ile Düzce’deki ilk Uluslararası girişimcilik etkinliği Düzce Uluslarası Sosyal Girişimcilik Zirvesi’ni organize etti.
2019 yılı global girişimcilik haftası etkinlikleri çerçevesinde en fazla etkinlik organize eden kurum olarak acayipişler atölyesi bünyesinde 7 il’ de 13 girişimcilik etkinliği organize edilmesine öncülük etti ve bu etkinliklere konuşmacı olarak katıldık.

Takım çalışması ve samimiyetin öncelikli başarı anahtarı olduğuna inanıyoruz.”

♦ Sosyal girişimcilik


♦ Kişisel marka yönetimi


♦ Kurumsal marka yönetimi


♦ Kapitalizm versiyon 2.0 nedir ?


♦ Sosyal fayda rekabeti nedir ? neler getiriyor ?


♦ Sosyal sorumluluk projesi geliştirme ve yönetimi


♦ STK’lerda gelir modeli geliştirme


♦ Markaların sosyal proje yönetim modelleri

→ Sosyal Girişimcilik/Kapitalizm 2.0

Basın Odası

Bu bölümden dilediğiniz yüksek çözünürlüklü medya dosyasını indirebilirsiniz.